Konrad Fijołek spotkał się z rzeszowskimi artystami

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek spotkał się we wtorek z rzeszowskimi artystami i przedstawicielami instytucji kultury. Zapowiedział powołanie Rzeszowskiej Rady Dialogu ds. Kultury.

Jest w Rzeszowie ogromny potencjał i najważniejszym zadaniem nowego Prezydenta jest temu potencjałowi pomóc- powiedział po spotkaniu Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Rzeszowa.

Pewna epoka się skończyła, a pewna właśnie się zaczyna– zaznaczył.

Podczas spotkania mówiono o problemach i potrzebach zarówno twórców, jak i odbiorców kultury. Poruszono m.in. kwestię planów zagospodarowania Rzeszowskiego Zamku.

Nie wolno burzyć ścian, nie wolno przebudowywać, nanosić koniecznych poprawek. Nie. Zatem zamek nie nadaje się dla sztuki– podsumowała Krystyna Lenkowska.

Podczas spotkania artyści mieli okazję powiedzieć o swoich doświadczeniach i podzielić się z pozostałymi wizją, jak powinien wyglądać „nowy kulturalny Rzeszów”- powiedziała Magda Louis, rzeszowska pisarka. –Jestem spokojna jeżeli chodzi o inicjatywy i pomysły. W mieście jest mnóstwo ciekawych ludzi z artystyczną duszą, gotowych do pracy.

Po tym co tu słyszałem, wierzę w sukces i mocno trzymam kciuki za was. Powodzenia– podsumował Arek Kłusowski, wokalista, który na to spotkania przyjechał specjalnie z Warszawy, gdzie teraz mieszka i tworzy.

Pomysł, żeby to miasto artystami stało, bardzo mi się podoba– ocenił Leszek Kuchniak, artysta malarz.

Dziękuję za te idee. To coś zupełnie nowego dla kultury w Rzeszowie. Nadzieja– powiedział Michał Drozd, artysta fotografik.

Fot. Biuro Prasowe Konrada Fijołka