Krośnianie oddali prawie cztery tony elektrośmieci!

W sobotę 24 kwietnia pod Urzędem Miasta przy ul. Lwowskiej 28a, w Krośnie odbyła się akcja ekologiczna „drzewko za elektrośmieci”. Pracownicy firmy ELEKTRO przyjmowali zużyte urządzenia, a w zamian rozdawali mieszkańcom sadzonki drzewek ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Udało się zebrać prawie 4 tony tych niebezpiecznych odpadów.

Wiosna to doskonały moment na porządki być może dlatego ostatnia akcja cieszyła się tak ogromnym powodzeniem. Wielu mieszkańców miasta oddało sprzęty wielkogabarytowe takie jak pralki, zmywarki czy telewizory kineskopowe. Do rozdania było aż 300 sadzonek. Mieszkańcy mieli do wyboru pięć gatunków drzew i krzewów: czmieline, świerk, lipę, grab oraz czarny bez.

Każde posadzone drzewo to krok w kierunku poprawy stanu środowiska naturalnego. Sadzonki czarnego bzu czy też czmieliny upiększą niejeden przydomowy ogródek, a posadzona lipa czy grab będzie inwestycją dla przyszłych pokoleń – powiedział Bogusław Bargieł – właściciel firmy ELEKTRO.

Elektrośmieci to odpad, który trzeba oddzielić od strumienia odpadów komunalnych co oznacza, że nie powinno się wyrzucać ich do zwykłych kontenerów na odpady. Wiosna to też moment kiedy przyroda budzi się do życia więc jest to idealny czas na sadzenie nowych roślin.

Podsumowując przypominamy, że elektrośmieci są odbierane w każdą drugą sobotę miesiąca z pod Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a, natomiast małe sprzęty można wyrzucać do czerwony kontenerów zlokalizowanych:

  • ul. Lwowska 28a (parking Urzędu Miasta Krosna)
  • ul. A. Fredry 12 (baza MPGK Krosno Sp. z o.o.)
  • ul. Kolejowa (wewnątrz blokowiska przy wiacie śmietnikowej)
  • ul. ks. J. Popiełuszki (przy pojemnikach na odzież)
  • ul. J. Lelewela 26 (przy wiacie śmietnikowej)
  • ul. Grunwaldzka (obok wiaty przystankowej „Suchodół Dom Ludowy”)
  • skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. J. i S. Magurów

Źródło: Urząd Miasta Krosna

Fot. Urząd Miasta Krosna