Krośnieńska policjantka została powołana do mundurowej reprezentacji kraju

Krośnieńska policjantka posterunkowa Natalia Niemiec została powołana do żeńskiej reprezentacji polskiej Policji. Drużyna ta wywalczyła I miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim. W zawodach wzięło udział około 1400 mundurowych sportowców z kilkunastu krajów świata.

W minionym tygodniu odbył się X Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 100 drużyn reprezentujących kilkanaście krajów świata. Turniej poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z udziałem m.in. kierownictwa Komendy Głównej Policji, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przedstawicieli służb mundurowych oraz mazowieckich samorządów.

Ideą turnieju było wspomnienie bohaterstwa podkom. Andrzeja Struja, który będąc poza służbą, podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. Śmiertelnie raniony nożem, do końca wypełnił rotę policyjnego ślubowania. Z myślą o rodzinach zmarłych funkcjonariuszy, podczas turnieju zorganizowano zbiórkę środków, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach  – informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.