Krośnieński Mistrz Ortografii

Po raz ósmy mieszkańcy Krosna i regionu mogą się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii i wziąć udział w konkursie o tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2019”. Do 28 maja br. osoby od lat 12 do 100+ mogą zgłaszać się do 8. edycji konkursu ortograficznego. W treści dyktanda nie zabraknie jak co roku wątków krośnieńskich.

Dyktando odbędzie się 6 czerwca /czwartek/ o godz. 9.00 z udziałem uczniów kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów, natomiast dzień później 7 czerwca /piątek/ o godz. 9.00 – z udziałem uczniów szkół ponadgimanazjalnych i pozostałych dorosłych osób, które będą chciały wziąć udział w zabawie ortograficznej.

W każdej grupie wiekowej przyznana zostanie nagroda główna i po dwa wyróżnienia.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz utrwalanie zasad ortografii poprzez zabawę.

Dyktando odbędzie się w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się do 28 maja – telefonicznie 13/4321370, e-mail: biblioteka@kbp.krosno.pl lub osobiście w siedzibie KBP.

Organizatorem konkursu jest Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.kbp.krosno.pl/Zapowiedzi

Monika Machowicz