Krosno: Inwestycja na Staszica zakończona, kolejna w trakcie realizacji

21 mieszkań i 5 lokali użytkowych z przeznaczeniem pod wynajem jest już gotowych na przyjęcie mieszkańców. Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. w Krośnie oddało do użytku budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze przy ul. Staszica 27 w Krośnie. Z początkiem grudnia Spółka rozpoczęła przekazywanie kluczy do lokali mieszkalnych.

W budynku powstało 5 lokali użytkowych o powierzchni od 47,74 m2 do 104,80 m2, 15 mieszkań dwupokojowych o powierzchni średnio 50 m2 oraz 6 mieszkań trzypokojowych o powierzchni 60,36 m2 i 78,76 m2. Projektantem obiektu była rzeszowska Firma FORMARCHITEKCI Dariusz Gniewek, Miłosz Platowski, a wykonawcą krośnieński AL.-MAR Sp. z o.o. Inwestycja realizowana była do sierpnia 2019 roku do listopada 2020 roku.

Mieszkania i lokale użytkowe są w pełni wykończone i wyposażone. Do każdego z mieszkań przypisana jest komórka lokatorska. W pokojach posadzki wykonano z deski barlineckiej, w przedpokojach, kuchniach i łazienkach ułożono płytki terakotowe. W kuchniach zainstalowano – kuchenki elektryczne z płytą indukcyjną, a w łazienkach urządzenia sanitarne (tj. umywalki, kompakty WC i wanny). Budynek jest wyposażony w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan., instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV).

Każdy z lokali został oddzielnie opomiarowany, na klatkach schodowych zainstalowano urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, wody, co i ccw Obiekt i lokale dostępne dla osób niepełnosprawnych, w budynku zamontowano windę. Do dyspozycji mieszkańców jest także parking.

Wszystkie lokale mieszkalne mają już swoich najemców, z którymi na etapie końcowym podpisujemy umowy najmu i przekazujemy do zamieszkania – mówi Stanisław Kubit Prezes Zarządu TBS. Do wynajęcia mamy jeszcze 1 lokal użytkowy o powierzchni 62 m2. Potencjalnych najemców zapraszamy do składania oferty w siedzibie Spółki – dodaje prezes spółki.

Inwestycja została sfinansowana ze środków partycypantów, kredytem i grantem z Banku Gospodarstwa Krajowego, aportem Miasta oraz środkami własnymi TBS.

Z kolei w w październiku Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe w Krośnie podpisało umowę z Firmą AL- MAR Sp. z o.o. generalnym wykonawcą budowy zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Składowej i A. Ostaszewskiego w Krośnie. Dwa z nich na parterze będą mieć lokale z przeznaczeniem na usługi. Projektantem budynków jest INWESTPROJEKT – Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe Spółka z o.o. w Krośnie.

W ramach inwestycji powstanie zespół trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym: 2 budynki 1 B i 1 C, w których usytuowane zostanie po 23 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem oraz po 1 lokalu usługowym. W budynku 1A, co jest nowością na krośnieńskim rynku mieszkaniowym powstanie 25 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem z opcją dojścia do własności. Formuła „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności” umożliwia systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie go w okresie od 5 do 20 lat od momentu zamieszkania w lokalu.

Wszystkie lokale mieszkalne podobnie jak we wcześniejszych inwestycjach TBS-u zostaną w pełni wykończone i wyposażone podstawowe urządzenia kuchenne i sanitarne. Budynki będą wyposażone w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan. i instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV) oraz urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, zimnej wody oraz logo-termy.

Wszystkie mieszkania będą dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie pochylni zewnętrznej oraz windy wewnętrznej obsługującej wszystkie kondygnacje naziemne. Do dyspozycji mieszkańców powstanie plac zabaw dla dzieci oraz parking z 94 stanowiskami dla samochodów osobowych w tym 7 stanowisk dla osób niepełnosprawnych.

Źródła Finansowania inwestycji: kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego, bezzwrotne finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat z BGK, środki partycypantów, aport Miasta Krosna oraz środki własne TBS-PM Sp. z o.o.

Źródło: UM w Krośnie