Kudłate ferie w RCKP

Jutro (23 stycznia 2020, godz. 10.00 ) KUDŁATE FERIE w RCKP.
Na spotkanie z Fundacją RAZEM Z PSEM Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza już po raz piąty. Każdego roku dzieci i ich opiekunowie mają możliwość spotkania z wolontariuszami Fundacji, podziwiania pracy psów i zadawania dziesiątek pytań ich opiekunom.

Co to jest dogoterapia? Jakiego psa wybrać? Jakie pies wysyła sygnały ostrzegawcze i jak je zrozumieć? Czego potrzebuje pies, aby stał się członkiem rodziny? Jak ma przebiegać szkolenie mające na celu pomóc w odpowiedzialnej i pełnej zrozumienia relacji człowieka z czworonożnymi Przyjaciółmi. Na te i inne pytania można będzie uzyskać odpowiedź w czasie KUDŁATYCH FERII.

W kynoterapii prowadzonej przez Fundację RAZEM Z PSEM uczestniczą psy rasowe, bo w ich przypadku można mówić o przewidywalnych cech temperamentu. Odpowiednio dobrane, wyselekcjonowane i wyszkolone, i są na wagę złota. Wszystkie psy-wolontariusze Fundacji mają też silnie rozwinięty węch, słuch i wzrok, a przede wszystkim posłuszeństwo i umiejętności pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi i dotkniętymi chorobą.

Magdalena Galak, założycielka Rady Fundacji RAZEM Z PSEM zapewnia:
Pies nie robi wyjątków, nie różnicuje, pies każdego traktuje tak samo, pies do każdego podchodzi tak samo. Jeżeli nie wyczuwa zagrożenia.

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2020 od 10.00 do 12.00 w budynku RCKP przy ul. Kolejowej 1 (główne wejście) w galerii hallu na parterze.

źródło: RCKP Krosno