Mambo pomógł wykryć narkotyki

Wspólne działania kontrolne funkcjonariuszy podkarpackiej KAS oraz niżańskich policjantów zakończyły się zabezpieczeniem narkotyków.  Kontrolowany przez nich mężczyzna  miał przy sobie 8 woreczków suszu oraz skręta. W miejscu zamieszkania 27-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne środki odurzające.

30 kwietnia br.  funkcjonariusze KAS i Policji prowadzili wspólne działania kontrolne, które wspomagał Mambo- pies funkcjonariuszy KAS wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali na stacji benzynowej w Nisku mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. 27- latek przyjechał rowerem na stację. Podczas przeszukania mężczyzny,  w saszetce, w słoiczku po koncentracie pomidorowym, funkcjonariusze znaleźli osiem woreczków z suszem roślinnym oraz skręta.

Mężczyzna został zatrzymany. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dwa woreczki z suszem i jeden z białym proszkiem oraz młynek do rozdrabniania marihuany.  Wstępne badania potwierdziły, że zatrzymany posiadał substancje zakazane o łącznej wadze 14 gramów.

Ujawnione narkotyki

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

inf. prasowa
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie