Mamuśki biegną dla Kubusia. Biegnij i TY

– Zapraszamy do udziału w biegu charytatywnym dla Kubusia z Bliznego oraz pikniku rodzinnym w rymanowskim parku! – zachęca Katarzyna Rysz-Jęczkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktiv Pro.

Piłkarska drużyna “Mamusiek Aktiv Pro” z Rymanowa przy współpracy z rymanowskim Klubem Biegacza Finisz jest organizatorem biegu charytatywnego dla Kubusia Zwierzchowskiego. Trzy miesięczny chłopczyk z miejscowości Blizne k. Krosna zbiera ogromną sumę pieniędzy na operację serca w USA. Kwota jaka potrzebna jest na operację to ponad 6 mln złotych. Impreza ma charakter charytatywny więc cała kwota z opłat startowych oraz pikniku rodzinnego, przekazana zostanie na leczenie chłopca.

Podczas wydarzenia zaplanowano: bieg główny na 10 km po okolicznych górkach i pagórkach, bieg familijny o trasie 2 km, jak również krótkie biegi o dystansie 160 i 100 metrów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dodatkowo wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego – w imprezę włączają się kolejne instytucje i organizacje działające nie tylko na terenie Gminy Rymanów, ale w całym powiecie krośnieńskim. Podczas imprezy odbędzie się pokaz strażacki w wykonaniu OSP Rymanów oraz OSP Posada Górna, zaplanowany został także blok animacji dla dzieci oraz kolorowe malowanie twarzy – które poprowadzi Animator Czasu Wolnego Ela Adamska wraz z swoją drużyną. Imprezę uświetnią też swoją obecnością Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe Sherodwood Rideres. Miłośnicy przyrody będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Nadleśnictwa Rymanów, którzy specjalnie na pikniku przygotują swoje stanowisko i opowiedzą dzieciom o tajnikach przyrody. Dla łasuchów, będzie przygotowany słodki kącik, w którym będzie można spróbować domowych wypieków a o aspekt sportowy – Mini Turnieje i Tory sprawnościowe dla maluchów zadbają trenerzy Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro.

– Dla uczestników czekają medale oraz atrakcyjne nagrody. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do przesłania na adres mail: mamuskibiegnadlakubusia@gmail.com swoich danych kontaktowych. Startujemy 27 czerwca w Parku Rymanowskim o 12.00. Opłata startowa to 25zł- tak nie wiele, a może uratować Kubusiowi życie – informuje Katarzyna Rysz-Jęczkowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Aktiv Pro.