„MARLENE DIETRICH – BŁĘKITNY ANIOŁ”

„MARLENE DIETRICH – BŁĘKITNY ANIOŁ” – już 11 stycznia w Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie!
„Kiedy Edith Piaf błagała mężczyzn o miłość, ona wysyłała ich po papierosy” – tak o Marlene Dietrich pisała zafascynowana nią aktorka Krystyna Janda.

Po pięknej i tragicznej historii życia słynnej francuskiej śpiewaczki, reżyser Jan Szurmiej bierze na warsztat kolejną ikonę. Niemiecka aktorka i piosenkarka, obywatelka amerykańska, zdeklarowana antynazistka. Kochana za nonszalancję, nazywana najjaśniejszą gwiazdą kina. Ekscentryczna, prowokująca i nieustępliwa. W latach kariery aktorskiej bulwersująca opinię publiczną, a po wycofaniu się z zawodu zamknięta i powściągliwa.
W kameralnym spektaklu, granym na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia, w rolę jednej z najbardziej fascynujących kobiet XX w. wciela się Mariola Łabno-Flaumenhaft. Na scenie towarzyszy jej Ktoś – personifikacja młodego pokolenia, które odkrywa wizerunek gwiazdy
Całość wzbogacona ponadczasowymi piosenkami w przekładzie Wojciecha Młynarskiego

 

 O spektaklu
Kameralny spektakl dotyczący fenomenu gwiazdy, jaką była bez wątpienia Marlene Dietrich, która zajęła poczesne miejsce w historii światowego kina i wielkich estrad. Ludzie przychodzą i odchodzą, pozostają po nich tylko strzępy papierów, zapiski, kieliszki po szampanie. Po gwieździe tego formatu co Marlene zostaje coś jeszcze – legenda. Mariola Łabno-Flaumenhaft wciela się w postać Marlene w różnych okresach jej życia artystycznego od młodości aż po ostatni koncert w Sydney 1975 roku. Z dużą dowolnością swojej aktorskiej interpretacji. Na scenie towarzyszy jej Ktoś – w tej roli Mateusz Marczydło, personifikacja młodego pokolenia, które przypadkowo odkrywa na nowo zjawisko wielkiej gwiazdy. To komentator, reżyser, kochanek. Kreujący wiele postaci, łączący poszczególne sekwencje spektaklu, wchodzący również w interakcje aktorskie, muzyczne i choreograficzne.

scenariusz, reżyseria, choreografia: Jan Szurmiej

scenografia: Wojciech Jankowiak

kostiumy: Marta Hubka

kierownictwo muzyczne, aranżacja: Marcin Partyka

przygotowanie wokalne: Bożena Stasiowska-Chrobak

obsada: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Mateusz Marczydło (gościnnie)

MIEJSCA NA WIDOWNI NIENUMEROWANE

Miejsce: Mała Scena im. Zdzisława Kozienia

 

Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
www.teatr-rzeszow.pl