Miasto Szkła Krosno – Zetkama Doral Nysa Kłodzko

W najbliższą sobotę, 30 stycznia, koszykarze Miasta Szkła Krosno podejmą na własnym parkiecie zespół Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Po zwycięstwie nad wyżej notowanym GKS-em w Tychach sobotni mecz z outsiderem rozgrywek po prostu trzeba wygrać.

Drużyna z Dolnego Śląska bez ligowego zwycięstwa jest czerwoną latarnią rozgrywek. Mimo tak słabych wyników zespół pod wodzą Jarosława Krysiewicza wielokrotnie pokazał pazur z wyżej notowanymi przeciwnikami. Mecz w Kłodzku zakończył się zwycięstwem podopiecznych Marcina Radomskiego w stosunku 74:68. Najskuteczniejszym zawodnikiem Szklanego Teamu w tym meczu był Piotr Wieloch – 18 punktów. Liderem punktowym gospodarzy w tym meczu był Marcin Kowalski, zdobywca 27 punktów. W okienku transferowym szeregi kłodzkiego zespołu opuścił jeden z liderów – Tomasz Ochońko, który przeniósł się do Górnika Wałbrzych. Kadrę sobotniego rywala Krośnian powiększyli Mateusz Podejko oraz dobrze znany kibicom z Krosna – Norbert Ziółko.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Z powodu obostrzeń spowodowanych zagrożeniem epidemicznym mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku będzie można obejrzeć na platformie www.TVCOM.pl.

Źródło: basketkrosno.pl