Miłośnicy programowania z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”

web.Master podkarpacki

Miłośnicy programowania ze szkół z województwa podkarpackiego po raz kolejny będą mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script. Ruszyły zapisy do IV edycji konkursu „web.Master Podkarpacki”. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 marca.

 

„web.Master Podkarpacki” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży z Podkarpacia. W pierwszej edycji (w 2016 roku) udział wzięło 300 uczniów, w kolejnych blisko 500. Organizatorzy szacują, że w tym roku do konkursu przystąpić może nawet 700 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania naszym konkursem. Rokroczna tendencja wzrostowa oznacza, że branża IT na Podkarpaciu w niedalekiej przyszłości zasili się o wielu zdolnych specjalistów z zakresu programowania. To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – komentuje Tomasz Kras, koordynator konkursu. – „web.Master Podkarpacki” jest idealnym wydarzeniem dla młodych ludzi, którzy pragną w przyszłości pracować w szeroko rozumianym sektorze IT.

Pierwszy etap odbędzie się 7 marca 2019 r. i zostanie przeprowadzony za pomocą udostępnionej przez firmę Ideo platformy e-learningowej. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Do drugiego etapu przejdzie 15 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Na ostatnim etapie organizatorzy stawiają na zadania typowo praktyczne. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody, które pomogą im na początku kariery w branży IT.

– Posługiwanie się językiem programowania to umiejętność szczególnie ceniona na rynku pracy – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. – Na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie widać, że kompetencje z obszaru IT stają się przydatne w coraz większej liczbie zawodów. Nabywanie tego typu doświadczenia w młodym wieku przełoży się na dodatkowe atuty w oczach potencjalnych, przyszłych pracodawców – dodaje.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Dane osób do kontaktu:
Ewa Kuźniar
Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
konkurs@webmasterpodkarpacki.pl
tel.: +48 605 650 595

Łukasz Szymański
Ideo Sp. z o.o.
l.szymanski@ideo.pl
tel.: +48 500 067 606

Informacje uzupełniające
Konkurs informatyczny „web.Master Podkarpacki” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie zdolnych, młodych ludzi w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspieranie ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania oraz edukacji. Formuła konkursu ma na celu motywowanie podkarpackiej młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.