Myśli nieoczywiste – Artur Andrus w jasielskiej bibliotece

W ramach projektu „Ojczysty – taki bystry” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem.

Podczas spotkania spojrzymy na język przez pryzmat szerokiej i różnorodnej twórczości i działalności zawodowej naszego gościa. Porozmawiamy o jego doświadczeniach związanych z prowadzeniem audycji radiowych i programów satyrycznych, zapytamy także skąd czerpie inspiracje do pisania poezji i tekstów piosenek – zapowiada jasielska biblioteka.

Artur Andrus – urodzony w 1971 w Lesku poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 RMF Classic, a od 2005 komentator Szkła kontaktowego w TVN24. Jego wiersze publikowane były na stronach Życia Warszawy i Przekroju. W grudniu 2004 r. ukazała się książka stanowiąca zbiór piosenek i wierszy pt. “Popisuchy”. W 2010 r. otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Ilość miejsc ograniczona! Wejściówki do odbioru w Czytelni Głównej (ul. Kołłątaja 1).

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Źródło: MBP w Jaśle