Na co jaślanie przeznaczą pół miliona złotych? Głosowanie jeszcze tylko do 7 grudnia

Jeszcze tylko do 7 grudnia można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego i zdecydować na co przeznaczone zostanie pół miliona złotych. W tegorocznej edycji rywalizuje 6 projektów – każdy z nich ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Głosować mogą, zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie, mieszkańcy Jasła od 13 roku życia.

– Decyzja, który projekt będzie realizowany, zależy tylko i wyłącznie od Państwa zaangażowania i aktywności, bo każdy projekt ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Uprawnionych do głosowania jest ok. 30 tysięcy osób, a do tej pory oddano około 600 głosów. Głosowanie trwa – wszystko leży w Państwa rękach – informuje jasielski magistrat.

Do wyboru są dwie metody:

· elektroniczna (bez wychodzenia z domu) pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl

Przy rejestracji konieczne jest utworzenie konta pełnego i dokładne wypełnienie poszczególnych pól formularza. W przypadku pytań i trudności prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 319, bądź mailowo konsultacje@um.jaslo.pl

· tradycyjna (w budynku Urzędu Miasta, ul Rynek 12) – konieczny jest dowód osobisty.

– Oddawanie mieszkańcom decyzji w dysponowaniu kwoty pół miliona złotych wiąże się z odpowiedzialnością społeczną i odpowiedzialnym podejściem do głosowania każdego z nas. Niestety mimo to zdarzają się przypadki oszukiwania, które są natychmiast wyłapywane. Pozwala to na podawanie dokładnych i rzetelnych wyników głosowania – Urząd Miasta w Jaśle.

Zasady i warunki głosowania:

• głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia

• głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy

• wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł

• lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 14 grudnia br.

Projekty, na które można oddać głos:

1: Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo – 378,5 tys. zł (lokalizacja: park linowy, osiedle Jasło-Gądki) zakłada budowę i uruchomienie tężni solankowej o wymiarach 11 x 1,3 x 3,6 metrów.

2: Jasielska liga e-sportu – 72 tys. zł (rywalizacja internecie) to organizacja eliminacji osiedlowych oraz turnieju o mistrzostwo Miasta Jasła w e-sporcie.

3: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem – 35,7 tys. zł (lokalizacja: Sanktuarium św. Antoniego – Kościół Franciszkanów Jaśle) zakłada organizację koncertu kolęd Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle.

4: Murale dla mieszkańców Jasła – 35 tys. zł (lokalizacja: wskazana przez mieszkańców) przewiduje namalowanie kilku/kilkunastu murali w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców Jasła.

5: Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle – 499 tys. zł (lokalizacja: osiedle Sobniów) – tor (o długości ok. 150 metrów) umożliwia jazdę na rowerach, deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

W ramach projektu ma powstać również wiata rowerowa oraz ogrodzenie wokół obiektu.

6: Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle – 170 tys. zł zakłada budowę na ternie obiektu 15 słupów oświetleniowych z oprawami LED.

Uwaga: szczegółowe opisy dot. projektów znajdują się na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl

Ze względu na obowiązujący na terytorium RP stan epidemii Urząd Miasta zachęca do oddawania głosów elektronicznie, za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle