Na Podkarpacie trafi 8,5 mln maseczek ochronnych

Każdy mieszkaniec województwa podkarpackiego (powyżej 4. roku życia) otrzyma po cztery maseczki chirurgiczne. Łącznie będzie to 8,5 mln sztuk.

-W tej chwili otrzymaliśmy pierwszą partię maseczek chirurgicznych w liczbie 1 275 tys. sztuk z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Trafią one w pierwszej kolejności do tych powiatów, gdzie współczynnik zapadalności jest największy – mówiła w piątek podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

Wojewoda poinformowała również, że do podkarpakcich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne. Sprzęt został przekazany w ubiegłym tygodniu do 5 placówek, m.in. Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie otrzymał centralę monitorującą kardiomonitory, a Szpital Specjalistyczny w Jaśle 5 respiratorów.

– Jesteśmy w trakcie zmagań z kolejną falą zachorowań na COVID-19. Aby ułatwić przede wszystkim białemu personelowi walkę ze skalą zachorowań w naszym regionie, realizujemy stałe dostawy sprzętowe z Agencji Rezerw Strategicznych. Kolejne podmioty lecznicze tj. Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Kliniczny Szpital Nr 1 w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie, Szpital Specjalistyczny w Brzozowie –zostały zaopatrzone w niezbędny sprzęt. Do szpitali trafiły respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz centrala monitorującą kardiomonitora. Bieżąca dostawa trwa adekwatnie do zgłaszanych potrzeb – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Źródło: PUW w Rzeszowie

Fot. PUW w Rzeszowie