Nabór do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego zakończony

Siedem projektów złożyli mieszkańcy Jasła w ramach kolejnej, czwartej już edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Cztery z nich to projekty inwestycyjne, a trzy pozostałe to tzw. projekty miękkie. Na realizację budżetu zaplanowano w sumie pół miliona złotych, z odpowiednim podziałem na 400 tys. zł i 100 tys. zł.

W pierwszej grupie na realizację na projektów inwestycyjnych, zgłoszono następujące propozycje:

1. Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej 38;

2. Książki przez całą dobę – książkomat dla mieszkańców Jasła;

3. Szczęśliwy pies – zadowolony pies. Modernizacja wybiegu dla psów przy ul. M. Konopnickiej w Jaśle;

4. Ławeczki dla mam karmiących piersią.

W drugiej grupie projektów zgłoszono poniższe pomysły:

5. Jasło aktywne i zdrowe! Warsztaty kulinarne i kreatywne animacje dla każdego;

6. Razem Po Więcej – Jasielskie spotkania muzyczne;

7. Uważność w rodzicielstwie i edukacji – joga dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowe opisy projektów, w tym szacowane koszty, można znaleźć na stronie: https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/ocena-merytoryczna/4

Projekty przeszły już wstępną weryfikację zgodności z wymogami Regulaminu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, teraz zostaną poddane ocenie merytorycznej.

Przypominamy, że w pierwszej edycji JBO zwyciężyły dwa projekty: „Drenaż boiska sportowego przy ul. Śniadeckich” (zrealizowany w 2020 roku) oraz „Organizacja festiwalu „Rock in Jasło” (ze względu na stan epidemii COVID – 19, czasowo odstąpiono od realizacji tego projektu). W drugiej edycji najwięcej mieszkańców zagłosowało na „Budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSM nr 5 w Jaśle” (realizacja 2020 r.). Z kolei w trzeciej, wybrano trzy projekty: „Nabierz tężyzny pod tężnią –Jasło oddycha zdrowo”, „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła” (trwają przygotowania do ich realizacji).

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle