Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

W niedzielę palmową Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wypełniło się od wystawców różnorodnych ozdób świątecznych, wyrobów rękodzielniczych i domowych wypieków. Było wiele atrakcji, konkursów oraz procesja z palmami wielkanocnymi do kościoła z Bączala pw. św. Mikołaja. Uroczystość zakończyło ogłoszenie wyników na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Jury konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” w składzie : Danuta Blin – Olbert (MBL) przewodnicząca, członkowie: Elżbieta Kwiatanowska – Nawrocka (St.Pow.) , Małgorzata Węgrzyn (MDK), Katarzyna Winnicka (MH) zdecydowało, że w kategorii palma współczesna: 1 miejsce zajęła plama przygotowana przez zespół z II Liceum Ogólnokształcącego, 2 miejsce palma I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, 3 plama Koła Gospodyń Wiejskich Pobiedno. W kategorii palma tradycyjna 1 miejsce zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sanoku, 2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Zahutyń, a 3 Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku.

Jury w podsumowaniu stwierdziło, że wszystkie palmy przygotowane przez pozostałe zespoły to jest: Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, Szkoły Podstawowe: nr 3 i 4 w Sanoku, Szkoły Podstawowe z Mrzygłodzie i z Poraża, Gminy Ośrodek Kultury Komańcza, oraz Koła Gospodyń Wiejskich z: Wolicy, Hołuczkowa, Czystogarbu zasługują na wyróżnienie.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zespoły otrzymały bony upominkowe ufundowane przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Starostwo powiatowe w Sanoku.