Nietrzeźwi kierowcy sprawcami kolizji

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. We wtorek na drogach powiatu krośnieńskiego pijani kierujący spowodowali dwie kolizje. Niechlubny rekordzista miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek około godz. 16, na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Iskrzynia doszło zdarzenia z udziałem dostawczego peugeota. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 63-letni kierujący peugeotem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Mężczyzna podróżował sam i doznał niegroźnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 63-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, a on sam trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 17, na ul. Pelczara w Korczynie. Wstępnie ustalono, że 28-letni kierujący alfą romeo zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym infiniti. Uczestnicy nie doznali poważnych obrażeń. Kierujący infiniti był trzeźwy, natomiast 28-latek miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy, a jego samochód został odholowany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości obu kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Fot. podkarpacka.policja.gov.pl