Nowoczesne pracownie informatyczne już czekają na uczniów

W trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jasło utworzono nowoczesne pracownie informatyczne. Na każdą z nich przeznaczono z budżetu miejskiego po 80 tysięcy złotych. Uczniowie po powrocie do nauki stacjonarnej, będą mogli w ramach zajęć korzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego.

– Od lat stawiamy na edukację młodych ludzi, bo to najcenniejsza inwestycja, która zawsze przynosi efekty. Chcemy, by nasze placówki stwarzały jak najlepsze możliwości rozwoju naszych najmłodszych mieszkańców, stąd też stale wyposażamy je w sprzęt, który będzie zachęcał do poszerzania wiedzy – mówi Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła.

Nowe pracownie pojawiły się w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. P. Skargi), w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. T. Czackiego) oraz w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. W. Pola). Urząd Miejski w Jaśle przeznaczył na sprzęt 240 tys. zł (komputery, monitory, system operacyjny), a każda z placówek, w ramach posiadanych środków, przygotowała pracownię (biurka, krzesełka, słuchawki).

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle

Fot. Urząd Miasta w Jaśle