Obchody święta zabytków w Muzeum w Bóbrce

Muzeum im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce jak co roku aktywnie uczestniczy w obchodach święta zabytków. W tym roku muzeum zaprasza już w najbliższy weekend 14-15 września. To świetna okazja do zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Spot EDD 2019 – POLSKI SPLOT ( YouTube)

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Muzeum w Bóbrce

Muzeum w Bóbrce jest położonego na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. W otoczeniu lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową, a unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzą z XX wieku. Dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz.