Od dzisiaj wizyty w urzędzie skarbowym przez 2 dni w tygodniu

Od 8 maja 2020 r. jest możliwa wizyta w urzędzie skarbowym przez 2 dni w tygodniu. Preferowanym kontaktem z urzędem są nadal zdalne formy kontaktu.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami.

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, wprowadzamy możliwość wizyty w urzędzie przez 2 dni w tygodniu.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)


Korzystanie z elektronicznych form obsługi Klienta

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.

Usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne na stronie podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych i na podatki.gov.pl

Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Wizyta w urzędzie

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, od 8 maja 2020 r. możliwa będzie wizyta w urzędzie skarbowym przez 2 dni w tygodniu:

– Środa od 9:00 do 15:00
– Piątek od 9:00 do 13:00

W pozostałe dni obsługa Klienta odbywa się w jednostkach KAS poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie.

inf. prasowa
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)