Oddział Pediatrii i Alergologii jasielskiego szpitala zostanie przebudowywany

Podpisano umowę na przebudowę Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Koszt inwestycji to prawie 3,5 mln zł.

Przewidziano utworzenie 24 miejsc łóżkowych i dwóch izolatek. Wydzielony zostanie również pokój wzmożonego dozoru pielęgniarskiego dla dzieci w ciężkim stanie lub po zabiegach operacyjnych. Wszystkie te sale zostaną wyposażone w węzły sanitarne.

– Oddział Pediatrii jasielskiego szpitala nie był remontowany ponad 20 lat. W wyniku modernizacji nie tylko nastąpi poprawa bezpieczeństwa i warunków pobytu dzieci i ich rodziców, ale przede wszystkim zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Ponadto zastosowanie nowoczesnych technologii w zakresie instalacyjno-technicznym oraz teletechnicznym pozwoli na spełnienie wymogów prawnych i standardów na miarę XXI wieku – mówił starosta jasielski, Adam Pawluś.

Prace obejmą także modernizację izby przyjęć, gabinetu diagnostyczno – zabiegowego, pomieszczenia do inhalacji oraz świetlicy z funkcją jadalni.

Wartość inwestycji wynosi 3 mln 477 tys. zł, w tym: 1 mln 800 tys. zł pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania Covid -19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 1 mln 200 tys. zł z budżetu Powiatu Jasielskiego, 477 tys. ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Roboty budowlane będą wykonane przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „KROSPOL” z Krosna.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle