Ostatnie dni rejestracji do konkursu „web.Master podkarpacki”

To już ostatnia szansa, aby zgłosić się do IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki” skierowanego do młodych miłośników programowania z Podkarpacia. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Podczas konkursu młodzi programiści z województwa podkarpackiego będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych” oraz „uczniowie szkół ponadgimnazjalnych”.

– Rynek pracy pokazuje, jak bardzo potrzebni są specjaliści w dziedzinie programowania – mówi Joanna Kłos, specjalista ds. rekrutacji, Ideo Sp. z o.o. – „web.Master podkarpacki” to niezwykła okazja dla młodych programistów z regionu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku kariery w szeroko rozumianej branży IT.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 7 marca br. i zostanie zrealizowany z wykorzystaniem platformy e-learningowej, zrealizowanej przez firmę Ideo. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Kolejny etap to finał, który będzie miał miejsce 21 marca br. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Dostanie się do niego 15 najlepszych osób z każdej kategorii. Finaliści zmierzą się z typowo praktycznymi zadaniami związanymi z problematyką tworzenia i optymalizacji stron internetowych.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Dane osób do kontaktu:
Ewa Kuźniar
Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
konkurs@webmasterpodkarpacki.pl
tel.: +48 605 650 595

Łukasz Szymański
Ideo Sp. z o.o.
l.szymanski@ideo.pl
tel.: +48 500 067 606

Informacje uzupełniające
Konkurs informatyczny „web.Master Podkarpacki” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie zdolnych, młodych ludzi w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspieranie ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania oraz edukacji. Formuła konkursu ma na celu motywowanie podkarpackiej młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:  TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Wyborcza Rzeszów, Radio Via, Gazeta Codzienna Nowiny, Nowiny24, Gospodarka Podkarpacka, Radio Leliwa, Resinet, Tygodnik Sanocki, Łańcut Gada, Hej Rzeszów, Mój Rzeszów, TV Obiektyw, Telewizja POD24, tarnobrzeg.dlawas.info, Telewizja Stella, elubaczow.com