Pierwszy zwiastun filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa”

4 grudnia to Barbórka, święto górników, w tym naftowców i gazowników. Marian Wieleżyński „Ojciec Polskiego Gazownictwa”, również obchodziłby dziś swoje święto. Telewizja Obiektyw, producent filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa” właśnie w dniu święta górników prezentuje pierwszy zwiastun nowej produkcji, opowiadający historię człowieka, który ujarzmił gaz.

W tytułowej roli zobaczymy Wojciecha Zielińskiego i Dawida Czupryńskiego. W filmie wystąpili także Anna Cieślak, Marcin Kwaśny, Dorota Landowska, Artur Dziurman oraz Krzysztof Jasiński i Peter Lucas. Reżyserem jest Mariusz Bonaszewski, autorem zdjęć Mariusz Konopka, a producentem Bogdan Miszczak. Film według scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej.
Zdjęcia realizowane były m.in. w sanockim skansenie, parku miejskim w Jaśle, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz na polach naftowych w Krygu koło Gorlic.

Sponsorem głównym filmu jest PGNiG S. A., sponsorami wspierającymi GAZ-SYSTEM S. A. w Warszawie, Splast Sp. z o.o., MPGK Krosno, ORLEN OIL, ORLEN POŁUDNIE, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, PRDM w Jaśle oraz Samorządy Małopolski i Podkarpacia. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

Premiera filmu planowana jest na początek przyszłego roku. Więcej informacji już wkrótce!

Zapraszamy na fanpage filmu  https://www.facebook.com/pg/WielezynskiAlchemikzeLwowa