Plebiscyt Internetowy Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

W związku z odwołaniem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, Rzeszowski Dom Kultury przygotował nową odsłonę swojego wiodącego wydarzenia kulturalnego. Już w czerwcu na Facebooku po raz pierwszy przeprowadzony zostanie Plebiscyt Internetowy Finalistów z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski.

Do 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” swój udział zgłosiło 242 wokalistów z całego kraju. Komisja artystyczna w składzie: Natalia Kukulska, Robert Janowski, Michał Szpak i Zbigniew Jakubek po przesłuchaniu nadesłanych utworów postanowiła zakwalifikować do Finału 67 wykonawców z 42 miast, którzy mieli zaprezentować się na festiwalowej scenie przed rzeszowską publicznością.

Realizacja tegorocznego Festiwalu zakładała organizację Finału w dniu 3 kwietnia 2020 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Koncertu Galowego w dniu 4 kwietnia 2020 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Ogłoszona na świecie sytuacja pandemiczna przekreśliła możliwość organizacji wydarzenia w planowanym terminie, natomiast dalsze przedłużenie stanu epidemicznego w Polsce uniemożliwiło przeniesienie imprezy na nowy termin.

W związku z odwołaniem Festiwalu, wszyscy zakwalifikowani Finaliści zostali zaproszeni przez Rzeszowski Dom Kultury do udziału w nowej, internetowej odsłonie wydarzenia na Facebooku. Będzie ono miało charakter plebiscytu online, dzięki któremu wyłonieni w eliminacjach wokaliści zaprezentują swój talent internautom w całej Polsce i nie tylko, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł.

Plebiscyt Internetowy Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku” zostanie przeprowadzony w czerwcu na profilu www.facebook.com.RDK.Rzeszow i będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym trwającym od 1 czerwca do 14 czerwca nastąpi prezentacja sylwetek zgłoszonych wokalistów. W drugim etapie trwającym od 15 czerwca do 29 czerwca odbędzie się głosowanie, na którego wynik składać będzie się zarówno liczba polubień internautów, jak i wcześniejsza punktacja Jurorów dokonana podczas festiwalowych eliminacji. Ostatni etap to ogłoszenie wyników, które odbędzie się w dniu 30 czerwca bieżącego roku.

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury