Podkarpacie poszukuje Bohaterów!

fot. Marcin Rudzik

Szlachetna Paczka to projekt istniejący już od 19 lat, którego celem jest pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Kto ją otrzymuje? Rodziny nie radzące sobie z problemami, osoby niepełnosprawne, samotne i seniorzy. Osoby, które spotkało nieszczęście, np. powódź czy śmierć członka rodziny. Szlachetna Paczka pomaga samotnym rodzicom i osobom, które wchodzą w dorosłe życie. Pomoc ma trafiać do ludzi, którzy chcą zmienić swoją sytuację, wykorzystać dany im impuls.

Hasło tegorocznej edycji to „Dzięki Tobie”.
Liderzy oraz wolontariusze to bohaterowie XXI wieku. Nie noszą peleryn, a czerwone koszulki. Spotykają się z rodzinami, szukając w nich potencjału i możliwości udzielenia pomocy. Pracują, aby rodzina znalazła swojego darczyńcę i mogła otrzymać pomoc. Udział w wolontariacie uczy dorosłości, odpowiedzialności, pozwala na poznanie ludzi i spojrzenie na świat z innej perspektywy.
„W żadnym innym miejscu nie spotkałam tyle życzliwości, empatii, nie widziałam tylu łez- ze smutku, a później ze szczęścia. Paczka to dla mnie także możliwość rozwoju. Dzięki ludziom, którzy mi zaufali mogę rozwijać swoje pasje. Dzięki mojemu zaangażowaniu jakaś rodzina może poczuć impuls do zmiany, może uwierzyć, że może lepiej żyć”– mówi Natalia Daniło, koordynator ds. Promocji, wolontariuszka.

Chętne osoby mogą zgłaszać swoją kandydaturę na stronie internetowej.