Podkarpackie Targi Edukacyjnyjne

4 edycja Orientation Day odbędzie się 6 lutego 2019 r. w głównym kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Rejtana 16 C (budynek A0), w godzinach 10.00-14.00.

Kolejna, 4 edycja Orientation Day, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. S. Barańczaka w Rzeszowie, odbędzie się 6 lutego 2019 r. w głównym kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Rejtana 16 C, budynek A0. Nie zabraknie wyjątkowych wystąpień w wykonaniu uzdolnionej młodzieży oraz spotkań z przedstawicielami renomowanych placówek edukacyjnych z Rzeszowa i okolic. Udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych.

Hasło przewodnie 4. edycji Orientation Day brzmi: Learning never ends! Ma symbolizować dwujęzyczne podejście do nowoczesnej edukacji i zachętę do kreatywnej nauki, wykorzystującej potęgę wyobraźni.

Orientation Day to impreza, która ewoluuje wraz ze zmianami, jakie zachodzą na rzeszowskim rynku edukacyjnym, coraz bardziej ukierunkowanym na budowanie relacji w procesie kształcenia
i indywidualne podejście do ucznia. Wydarzenie otworzy wystąpienie dr Anny Pięty-Szawary, dyrektor Dwujęzycznego Liceum UR.
Podkarpackie Targi Edukacyjne będą dla przyszłych absolwentów gimnazjów znakomitym źródłem wiedzy i okazją do ostatecznego podjęcia decyzji o wyborze szkoły średniej. To właśnie tutaj uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli zaplanować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną, porównać oferty różnych szkół, a także zorientować się w dodatkowych możliwościach rozwoju, jakie gwarantują poszczególne placówki.
Orientation day to niecodzienna i absolutnie wyjątkowa szansa, aby porozmawiać z przedstawicielami wystawiających się szkół: nauczycielami oraz starszymi kolegami. Jak okazuje się w przyszłości, są to bardzo ważne rozmowy, niejednokrotnie decydujące o finalnym wyborze szkoły średniej lub zawodu.
Orientation day to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy oraz poznania specyfiki podkarpackich szkół średnich, ale także do miłego spędzenia czasu i skorzystania z licznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Podczas tej edycji będą to m.in. występy zespołów muzycznych, pokazy mody, nauka pierwszej pomocy i wiele innych, w tym żywiołowy pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego, którzy zaprezentują widowni swoją pasję rozwijaną podczas zajęć pozalekcyjnych.
Wstęp wolny!

inf. prasowa