Za podrzucanie śmieci grożą wysokie kary

Straż Miejska w Jaśle przypomina, że podrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu kontenera. Podrzucający śmieci często myślą, że pozostaną anonimowi, tymczasem coraz więcej miejsc w Jaśle objętych jest całodobowym monitoringiem.

Podrzucali śmieci – zostali przyłapani przez kamery

Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami na jasielskich osiedlach. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.

Nie można postawić kanapy obok osiedlowego śmietnika i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy. Odpady można zawieźć i bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Żniwnej w Jaśle – wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Niestety coraz częściej zdarza się także celowe podrzucanie w pobliżu kontenerów odpadów wielkogabarytowych i to w hurtowych ilościach. Przypominamy, że jest to karalne. Podrzucający śmieci często myślą, że pozostaną anonimowi, tymczasem coraz więcej miejsc w Jaśle objętych jest całodobowym monitoringiem. Jak się okazuje, mimo obecności kamer, mieszkańcy w dalszym ciągu podrzucają odpady i płacą za to słono. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu kontenera.

Informacje dotyczące sposobu i zakresu usług odbierania odpadów komunalnych w naszym mieście znajdują się pod linkiem https://www.infor.pl/akt-prawny/U78.2018.132.0003155,metryka,uchwala-nr-lxviii6952018-rady-miejskiej-jasla-w-sprawie-okreslenia-szczegolowego-sposobu-izakresu-swiadczenia-uslug-wzakresie-odbierania-odpadow-komunalnych-od-wlascicieli-nieruchomosci-izagospodarowa.html

Straż Miejska w Jaśle