Policjanci, ratownicy i strażacy na rzecz chorej Natalki

W niedzielę odbył się 3 Triathlon Charytatywny Służb Mundurowych, którego inicjatorem jest krośnieński policjant, Piotr Bobola. Do akcji pomocowej na rzecz chorej Natalki przyłączyli się policjanci, ratownicy medyczni i strażacy. Dwuletnia dziewczynka cierpi na stwardnienie guzowate i padaczkę. Aby zatrzymać chorobę konieczna jest specjalistyczna i kosztowna diagnostyka w niemieckiej klinice.

Na starcie triathlonu stawili się przedstawiciele służb ratowniczych regionu. Krośnieńskich funkcjonariuszy reprezentowali sierż. szt. Piotr Bobola i asp. szt. Paweł Buczyński. Towarzyszyli im Paweł Banasiewicz, ratownik medyczny z Sanoka oraz Jakub Józefczyk, ratownik medyczny z Krosna i strażak. Projekt zakładał przepłynięcie około 1000 metrów po zalewie w Sieniawie, a następnie przejechanie rowerem 50-km trasy przebiegającej m.in. przez Bartoszów, Rymanów, Bałuciankę, Iwonicz-Zdrój, Rogi, Wrocankę i Głowienkę. Po przyjeździe do Krosna uczestnicy zawodów pozostawili rowery i rozpoczęli kilkukilometrowy podbieg do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzeby chorej dziewczynki.

Cały czas trwa także zbiórka na rzecz Natalki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.siepomaga.pl/natalka-michalczyk

Źródło: KWP