Policjanci zatrzymali włamywaczy

Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o włamania do siedziby firmy w Szczepańcowej. Przestępcy ukradli elektronarzędzia i sprzęt komputerowy o łącznej wartości ponad 60 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów, a członkowie złodziejskiej grupy zostali tymczasowo aresztowani.

Do włamania doszło 7 lutego, na terenie jednej z firm usługowych w Szczepańcowej. Działający pod osłoną nocy sprawcy, przedostali się do wnętrza zakładowego budynku, skąd ukradli elektronarzędzia. Tydzień później, ośmieleni przestępczym sukcesem, po raz kolejny włamali się do pomieszczeń gospodarczo-biurowych firmy. Tym razem ich łupem padły m.in. przenośne komputery oraz specjalistyczny sprzęt elektroniczny do obsługi maszyn. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na ponad 60 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców na miejscu zdarzenia oraz szczegółowo przeglądali zapisy kamer monitoringu firmy. W toku realizowanych czynności, funkcjonariusze wytypowali osoby mogące mieć związek z włamaniami.

Kilka dni później, policjanci zatrzymali 33-letniego krośnianina oraz jego dwóch 22-letnich kompanów, mieszkańców powiatu. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy, większość skradzionego sprzętu została odzyskana i wróciła do właściciela.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl