Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Policjantka w czasie wolnym od służby, udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 51-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W sobotę około godz. 15, krośnieńska policjantka, w czasie wolnym od służby, przejeżdżała swoim samochodem przez miejscowość Królik Polski. Jej uwagę zwróciło zachowanie kierującego volkswagenem, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, poruszał się całą szerokością jezdni, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Chwilę później, jadący „wężykiem” volkswagen zatrzymał się na parkingu przy miejscowym sklepie. Policjantka, mając podejrzenie, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu, uniemożliwiła mężczyźnie kontynuowanie jazdy i powiadomiła dyżurnego.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Jednak policjantka pobiegła za nim i kilkadziesiąt metrów dalej, zatrzymała go.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec gminy Jaśliska ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Fot. Krzysztof Zajączkowski