Ponad milion widzów obejrzało film “Łukasiewicz – nafciarz romantyk”

Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, przypadającej 8 marca nasza produkcja była emitowana w TVP1, TVP HISTORIA, TVP POLONIA i TVP DOKUMENT. Film obejrzało ponad milion widzów. Dziękujemy za Waszą obecność!

Film „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” można będzie zobaczyć również dzisiaj w TVP Historia. Zapraszamy o godz. 23:40.


Kolejne emisje będą w kwietniu w telewizjach regionalnych TVP, min. w TVP Rzeszów. Zapraszamy!

Zapraszamy również do nabycia pamiątkowego wydania filmu >>

„Łukasiewicz – nafciarz romantyk” opowiada o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza. Obejmuje lata 1848-1870 od momentu rozpoczęcia przez Łukasiewicza we Lwowie pracy farmaceuty do uruchomienia rafinerii w Chorkówce. Scenariusz powstał w oparciu o pierwszy wywiad, jaki przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem krakowski dziennikarz Feliks Jan Szczęsny – Morawski. Do dzisiaj zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy pt: „Światek Boży i życie na nim”.

Producentem filmu jest Bogdan Miszczak (Telewizja Obiektyw), scenariusz napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiada Maciej Wójcik. Zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lukas, Dagny Mikoś, Mateusz Mikoś oraz Marek Litewka.