Prezes Krosno Glass SA, Paweł Szymański przejął wszystkie akcje krośnieńskiej huty

Prezes Krosno Glass SA, Paweł Szymański przejął wszystkie akcje krośnieńskiej huty od funduszu Coast2Coast. Transakcję  sfinalizowano na początku lutego. Paweł Szymański zarządzał spółką od ponad dwóch lat. Zamierza kontynuować strategię jej rozwoju na lata 2018-2023.
Transakcja została zrealizowana w drodze wykupu menedżerskiego (MBO). Oznacza to, że kupującym udziały w firmie jest jeden lub kilku jej dotychczasowych menedżerów, którzy w tym celu mogą korzystać z finansowania dostarczonego przez partnerów lub kredyt bankowy.
Właścicielem 100% akcji Krosno Glass została zarejestrowana w Polsce spółka należąca do Pawła Szymańskiego. Prezes krośnieńskiej huty sfinansował wykup w części ze środków własnych oraz finansowania dłużnego (w postaci emisji obligacji) pozyskanego od funduszu współzarządzanego przez CVI Dom Maklerski i Noble Funds TFI. Wartość transakcji nie została ujawniona.

„W ciągu ostatnich dwóch lat Krosno Glass przeszło wielką przemianę. Po reorganizacji i pierwszych inwestycjach, dziś jest stabilną firmą, która systematycznie zwiększa przychody i rentowność, przekraczając średnią w branży” – powiedział prezes.
„Jestem dumny z tego, co do tej pory osiągnęliśmy. Pierwsze rezultaty strategii, jak relaunch marki, przebudowa oferty i reorganizacja sprzedaży zostały bardzo przychylnie przyjęte przez naszych partnerów i klientów. Przed nami rok transformacji w obszarze produkcji i kolejne inwestycje w logistykę oraz markę KROSNO. Bardzo się cieszę, że będę nadal osobiście nimi kierować” – dodał Paweł Szymański.


inf. prasowa