Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek spotkał się wczoraj z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Chełmie

Podczas spotkania z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wraz z prezydentami innych, tak zwanych miast frontowych: Przemyśla, Chełma oraz Lublina, odebrał symboliczne podziękowania i odznaczenia dla rzeszowian oraz wszystkich polskich miast i społeczności lokalnych, za wielką pomoc udzieloną uchodźcom chroniącym się przed wojną.

-Miałem okazję już bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniu na zaproszenie Prezydenta Zełenkiego i odebrać osobiście słowa podziękowania dla mieszkańców Rzeszowa i całego regionu za fantastyczne przyjęcie milionów uchodźców, którzy tędy uciekali przed wojną, a wiele tysięcy znalazło tu u nas bezpieczny dach nad głową, opiekę, wsparcie i pomoc. Teraz przekazuję te słowa wdzięczności mieszkańcom Rzeszowa. Satysfakcję daje fakt, że Rzeszów był wymieniany podczas wystąpienia pana Prezydenta i podczas wczorajszych uroczystości na pierwszym miejscu, jako pierwsze Miasto-Ratownik które niesie wszechstronną pomoc Ukrainie – powiedział prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Podczas wystąpienia na Zamku Królewskim , prezydent Ukrainy podkreślał wagę udzielonej pomocy.

– Drogi Rzeszowie, dziękuję ci za to, że zostałeś pierwszym Miejscem – Ratownikiem dla Ukrainy. Przemyślu, Lublinie, Chełmie – dziękuję wam – mówił Prezydent Zełenski.

Jednak ta pomoc i na taką skalę nie byłaby możliwa bez współpracy. To także wysiłek samorządowców. -Zdaliśmy ten egzamin razem. Pomagali nam w tym od Tarnowa przez Wieliczkę po Szczecin, Wrocław czy Sopot – dodał prezydent Fijołek. -Wszystkim należą się podziękowania.

Prezydent Ukrainy wspomniał również o stałej współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą. -Dla nas i dla naszego regionu oznacza to szansę na rozwój gospodarczy ponieważ, jak wczoraj wybrzmiało podczas oficjalnego wystąpienia, w odbudowie Ukrainy w sposób znaczący będą uczestniczyć polskie, podkarpackie i rzeszowskie firmy. I do tego pan prezydent również nas wczoraj zaprosił- powiedział Konrad Fijołek.

UM Rzeszowa