Przedłużony termin zgłoszeń do II edycja biegu na rzecz Hospicjum dla dzieci

Do 15 marca można zgłaszać swój udział w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Do tej pory zapisało się ponad 150 osób. Bieg pod hasłem “Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca. Imprezę organizują studenci WSPiA działający w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do niedzieli 15 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wpłacić minimum 50 zł wpisowego. Formularz zgłoszeniowy i regulamin II można zneleźć na stornie www.bieg.wspia.eu oraz na fanpage’u biegu na Facebooku.

Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat. Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Jego uczestnicy do pokonania będą mieli dystans pięciu kilometrów. Start i metę zaplanowano na terenie kampusu WSPiA. Trasa przebiegać będzie przez ul. Pigonia, al. Rejtana, ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.

W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tysięcy złotych. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza oraz emulgatorów tlenu.