Pysznica: Auto wjechało w budynek. Dwie osoby ranne
We wtorek, 3 czerwca 2025 r. około godz. 13:35 na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pysznica, w którym auto wjechało w budynek. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne.
Do wypadku doszło na ulicy Wolności w Pysznicy przy markecie Stokrotka. Na miejsce skierowano dwa wozy ratownictwa technicznego straży pożarnej, dwa karetki pogotowia oraz patrol policji. Z kierującym, 85-letnim mężczyzną był utrudniony kontakt. Nie posiadał widocznych obrażeń. Został przewieziony karetką na badania do szpitala. 17-letni pasażer doznał urazu głowy. Został przewieziony drugą karetką do szpitala.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 85-latek z 17-letnim wnuczkiem, jechał samochodem osobowym marki Skoda Fabia na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych ulicą Wolności od strony ronda w kierunku Zarzecza. Z niewyjaśnionych przyczyn auto zjechało w prawo na przysklepowy parking, zatrzymując się na budynku. Przypuszcza się, że 85-latek zasłabł za kierownicą.
Na miejscu pracowali policjanci ze stalowowolskiej drogówki. Wyjaśniane są okoliczności wypadku.