RE: RZESZÓW FESTIVAL – NOWY ROZŚWIETLONY LETNI FESTIWAL NA MAPIE POLSKI. PIERWSZE GWIAZDY TO BRODKA, MARGARET, NOVIKA, PEZET I ZDECHŁY OSA!

Dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd oraz unikalne połączenie muzyki i światła. RE: RZESZÓW FESTIVAL odbędzie się 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem.

Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa – to pierwsze gwiazdy, które otwierają line-up RE: RZESZÓW FESTIVALU. A to tylko początek. Letnie festiwale muzyczne to kulturowy fenomen – przyciągają wielotysięczną publiczność, kreują trendy i stały się jedną z ulubionych form wakacyjnego spędzania czasu. To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji. Taki będzie RE: RZESZÓW FESTIVAL – najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. To połączenie jakiego w tym regionie jeszcze nie było.

Jaki będzie ten festiwal?

Razem z Organizatorem postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu – tłumaczy prezydent Rzeszowa. –Ma ściągać do Rzeszowa nie tylko fanów dobrej muzyki z okolicy, ale i z całej Polski.

Unikalność konceptu RE: RZESZÓW FESTIWALU to kompilacja fantastycznych koncertów i unikalnych projektów wizualnych. Chcemy, żeby nowy festiwal był dwudniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin – dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę i szukają wrażeń na najlepszym poziomie – mówią organizatory RE: RZESZÓW FESTIWALU: Ania Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów/przedstawiciele Agory SA.

Festiwal zostanie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy i rocka. Wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show i przeboje z czołówek list streamingowych serwisów. Na scenie TANECZNEJ pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone np. przez pierwszą damę muzyki klubowej, Novikę. W sumie – kilkanaście koncertów w dwa dni.

Festiwal będzie nie tylko świetnie brzmiał, ale i świetnie wyglądał. Teren RE: RZESZÓW FESTIWALU na Bulwarach nad Wisłokiem zamieni się na cały weekend w Park Świateł.

To będzie również najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce – mówi wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

Wspólnie z artystami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych.

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL rusza w piątek, 22 kwietnia o godz. 12. Będzie je można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii Ebilet.pl oraz GOING i EMPIK BILETY. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Pierwsza pula potwierdzonych artystów to: BRODKA, PEZET, MARGARET, ZDECHŁY OSA oraz NOVIKA. Kolejne nazwiska będą ujawniane w następnych tygodniach.

RE: RZESZÓW FESTIWAL

20-21 sierpnia (sobota i niedziela)

2 DNI RE:LAKSU

Bulwary nad Wisłokiem

Bilety dostępne od 22 kwietnia na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Bilet jednodniowy od 79 zł, karnety od 129 zł

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelski.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa