Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na warsztaty teatralne

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na kolejne warsztaty z PAPAHEMĄ w poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 10.00. Będą to warsztaty poprzedzające i przygotowujące do wydarzenia Wjazd Króla 2019. Wstęp wolny. Kolejne zajęcia będą się odbywać wg harmonogramu spotkań. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Teatr Papahema
Teatr w 2014 roku założyło czworo studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej. W krośnie Papahema zadebiutowała podczas 38. Krośnieńskich Spotkaniach Teatralnych.

Równouprawniona obecność na scenie z Teatrem Montownia jest prawie niemożliwa. A jednak młodemu zespołowi nie tylko się to udało. Byli po prostu świetni. Dojrzałość sceniczna to trudna sztuka, niektórym nie dana nigdy. Ich świadome bycie na scenie, odważne operowanie ciałem i lalką, świetnie ustawione głosy, wyważona interpretacja – pozostawiły nas z podziwem i notyfikacją, że ten zespół chcemy jeszcze widzieć nie jeden raz na krośnieńskiej scenie… – tak o zespole i pierwszym, drugim i każdym kolejnym wrażeniu mówi Małgorzata Baranowska.