Rockowa Noc 2021 w Rzeszowie już 27 i 28 sierpnia

Rockowy klimat, wyjątkowa atmosfera, konkurs dla zespołów muzycznych i mocniejsze brzmienia – tak w dużym skrócie można opisać Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc. Ten już na stałe wpisał się w kalendarz rzeszowskich imprez muzycznych. W 2021 roku odbędzie się już XVI edycja Rockowej Nocy. Nie zabraknie gwiazd sceny muzycznej i dobrych muzycznych wrażeń.

Rockowa Noc to impreza w dobrym klimacie muzycznym z koncertami gwiazd rockowej sceny muzycznej. To również konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności. XVI już edycja festiwalu planowana jest 27 i 28 sierpnia na rzeszowskich Bulwarach.

Pierwszego dnia festiwalu odbędą są przesłuchania zespół muzycznych i koncerty, drugiego koncert zwycięzcy konkursu i gwiazdy wieczoru.

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Muzycznych Rockowa Noc 2021

Nieodłącznym elementem festiwalu Rockowa Noc jest konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności. Warunki uczestnictwa to brak kontraktu z wytwórnią, wysłanie do 06.08.2021 na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl dwóch utworów muzycznych własnego autorstwa i formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.rockowanoc.pl.

Zespoły będą poinformowane o udziale w przesłuchaniach do 16.08.2021 r. Przesłuchania natomiast odbędą się pierwszego dnia festiwalu, tj. 27 sierpnia. Jest o co walczyć, bo nagrody w konkursie to 3000 złotych, statuetka im. Tadeusza Nalepy i 36 godzin w profesjonalnym studiu nagrań z reżyserem dźwięku (w tym miks i mastering). Zwycięzca zagra też koncert podczas finału festiwalu – 28 sierpnia.

Ubiegłorocznym zwycięzcą konkursu był zespół RoseMerry. Jury przyznało też wówczas nagrodę za aranżację utworu zespołu Breakout, którą zdobył zespół P.PiG.

Rockowa Noc: Koncert gwiazdy

Rockowa Noc to nie tylko konkurs, ale i koncerty, w tym muzyczny występ gwiazdy wieczoru. Dla rzeszowskiej publiczności w ramach festiwalu zagrały już między innymi zespoły: Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA, KSU, Acid Drinkers, Proletaryat czy Luxtorpeda. Nazwisko gwiazdy Rockowej Nocy 2021 poznamy już wkrótce.

Atrakcje na wakacje

Rockowa Noc 2021 odbędzie się w ramach akcji “Atrakcje na wakacje”. Przez całe lato na terenie Rzeszowa realizowane są koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, turnieje sportowe – łącznie ponad 250 wydarzeń. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć tutaj: https://www.erzeszow.pl/41-miasto-rzeszow/1713-aktualnosci/34942-atrakcje-na-wakacje-_-ponad-250-wydarzen-na-terenie-rzeszowa.html.

Więcej informacji o Rockowej Nocy można znaleźć na stronie: http://rockowanoc.pl/.

Źródło: Estrada Rzeszowska