NewsWiadomości PodkarpacieWyróżnione

Ruszył najważniejszy egzamin uczniów. Ponad 20 tysięcy ósmoklasistów na Podkarpaciu pisze testy

Dziś w całej Polsce rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów, do których przystępują uczniowie kończący szkołę podstawową. Na początek młodzież zmierzy się z językiem polskim, a w kolejnych dniach napisze matematykę oraz język obcy nowożytny. Egzamin jest ważnym etapem edukacji, ponieważ jego wyniki mają wpływ na rekrutację do szkół średnich. W województwie podkarpackim do testów przystępuje ponad 20 tysięcy uczniów. W wielu szkołach od rana panuje duże skupienie i emocje związane z pierwszym dniem egzaminów.