Ruszyły prace przy dwóch boiskach sportowych w Jaśle

Rozpoczęły się prace przy dwóch boiskach sportowych na terenie Jasła. Na osiedlu Sobniów, przy Zespole Szkól Miejskich nr 5, powstaje nowe boisko wielofunkcyjne budowane ze środków budżetu obywatelskiego. Natomiast na boisku przy ul. Śniadeckich ruszyły prace przygotowawcze pozwalające zaplanować właściwą modernizację tego boiska.

Boisko na osiedlu Sobniów wygrało w drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 i jego budowa zostanie sfinansowana ze środków przeznaczonych na to zadanie. Koszt prac po przetargu wynosi blisko 480 tys. zł. Przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 powstanie: boisko do piłki nożnej (31,00m x 18,00m), boisko od piłki ręcznej (31,00m x 18,00m), boisko do siatkówki (18,00 x 9,00m), boisko do badmintona (13,40 x 6,10m) oraz miejsce do gry na jeden kosz (8,00 x 15,10m). Wykonane również będą: obrzeża, ogrodzenie, piłkochwyty, a także przyłącz do kanalizacji deszczowej odprowadzający wody z drenażu boiska. Wykonawcą prac, których zakończenie planowane jest na koniec listopada br., jest firma Bud Mat z Krynicy-Zdroju.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyły też pierwsze prace przygotowujące do modernizacji boiska sportowego przy ul. Śniadeckich, na którym mecze rozgrywa JKS Czarni 1910 Jasło. W ramach zadania zostanie wykonany drenaż boiska (ze środków I edycji Budżetu Obywatelskiego), nawodnienie boiska, zburzona zostanie trybuna betonowa od strony huty, boisko zostanie powiększone do wymiarów 105×68 m, a płyta boiska zostanie przesunięta w stronę huty. Na ten cel w budżecie Miasta w sumie zabezpieczono kwotę 309 tys. zł, jako dotacja celowa dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle