Sanok: Areszt dla 31-letniego mężczyzny

Za uporczywe nękanie, usiłowanie włamania i uszkodzenie mienia, odpowie 31-latek zatrzymany przez sanockich policjantów. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, sanocka Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące trzech uszkodzeń mienia i usiłowania włamania, do których doszło na terenie miasta. Sprawca wybił szyby, zniszczył podświetlaną reklamę oraz usiłował włamać się do jednego budynku.

W wyniku podjętych czynności, policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty. Jest on podejrzany o usiłowanie włamania oraz uszkodzenia mienia. Ponadto wobec mężczyzny toczy się postępowanie o stalking, czyli uporczywe nękanie innej osoby.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl