Siatkarze z Krosna z awansem do półfinału!

Siatkarze Karpat Krosno w ostatni weekend zapewnili sobie awans do półfinału tegorocznych rozgrywek. Co prawda w sobotę ulegli w Jaśle gospodarzom 3:1 (25:22, 25:21, 16:25, 25:20), co spowodowało konieczność rozegrania kolejnego spotkania w niedzielę. Tutaj już nasz zespół nie pozwolił na konieczność grania piątego spotkania i wygrał z rywalem zza miedzy 3:1 (17:25, 26:24, 25:21, 25:21) i awansował do kolejnej fazy sezonu – półfinałów II ligi.

Krośnianie rozegrali dwa dobre spotkania. Emocji i zaciętości w walce na parkiecie w Jaśle nie zabrakło, jednak to nasza drużyny swoją grą i doświadczeniem okazała się lepsza w rywalizacji z ambitną drużyną MOSiR-U. Teraz siatkarzy czeka turniej półfinałowy, z którego do finału awansują dwie drużyny.

Rywalami Karpat będą – ARKA Tempo Chełm, który pokonał drużynę KKS-u KOzienice, oraz dwa zespoły z bardzo mocnej grupy V drugoligowych rozgrywek AZS Częstochowa po zwycięstwie w stosunku meczów 3:1 w rywalizacji z Kęczaninem Kęty i ktoś z pary TKS TYCHY i MKS Andrychów. W tej rywalizacji po czterech spotkaniach jest remis 2:2 i piąty decydujący mecz zostanie rozegrany 31 marca w Andrychowie. Wierzymy, że nasi chłopcy pokażą się w turnieju półfinałowym z dobrej strony i będą kontynuowali swoją dobrą passę w tegorocznym sezonie meldując się w finale rozgrywek o awans do I ligi męskiej.

Źródło: Karpaty Krosno