Spotkajmy się online – wyjątkowe wydarzenia rzeszowskiej biblioteki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza od lipca na cykl wirtualnych spotkań wokół książek i literatury. Znani i poczytni twórcy, mistrzowie nie tylko słowa, ale i obrazu, spotkają się z czytelnikami za pośrednictwem Internetu, aby porozmawiać zarówno o kulisach pracy artystycznej, jak też o swoich prywatnych biblioteczkach i ważnych dla nich książkach.

Do udziału w projekcie „Spotkajmy się online” zaproszono cenionych autorów współczesnej literatury polskiej, poruszających istotne i uniwersalne tematy oraz tworzących teksty zyskujące uznanie i zainteresowanie czytelników. W WiMBP w Rzeszowie zagoszczą wirtualnie Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński i Alek Rogoziński, a gościem specjalnym będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń.

Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie

https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl/ (podając imię i adres e-mail, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). W mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację, znajdować się będzie aktywny link – wejściówka na spotkanie.

Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy. Informacje o terminach poszczególnych wydarzeń pojawiać się będą na stronie internetowej oraz facebookowym profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie