Spotkanie na krośnieńskim rynku w rocznicę wojny w Ukrainie

24 lutego o godzinie 18.00 na krośnieńskim Rynku odbędzie się spotkanie upamiętniające rok od zbrojnego ataku Rosji w Ukrainie. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych.

24 lutego minie rok od zbrojnej agresji Rosji w Ukrainie. Konflikt w Europie, jakiego świat nie widział od zakończenia II wojny światowej pochłonął do tej pory setki tysięcy ofiar. Miliony osób uciekło na zachód przed atakiem okupanta. Zaatakowane zostały miasta na wschodzie, południu i północy Ukrainy.
Minął rok i nadal trwają walki zbrojne we wschodniej Ukrainie. Bez ustanku atakowane są miasta cywilne tj. Lwów, Kijów, Winnica, Równe, w których giną niewinni ludzie.

24 lutego chcemy spotkać się w rynku krośnieńskim aby pokazać, że nadal jesteśmy razem z naszymi sąsiadami, których tak wielu musiało opuścić swoje domy i rodziny. Chcemy aby było to spotkanie wolontariuszy, którzy w minionym roku wiele razy wyruszali z pomocą humanitarną do najbardziej niebezpiecznych rejonów Ukrainy. Chcemy też spotkać się z Ukraińcami, którzy znaleźli schronienie w Polsce i przez ten rok stali się bliskimi nam osobami. Wielu z nich, ciągle nie może powrócić do swojej ojczyzny, w której cały czas trwają walki z najeźdźcą.

Zapraszamy na rynek krośnieński w piątek 24 lutego o godz. 18.00 w okolicach studni. Bądźmy razem z naszymi sąsiadami!