Spotkanie z Michałem Urbaniakiem w Krośnie podczas Young Arts Festival

Jeden z najsłynniejszych polskich muzyków jazzowych, Michał Urbaniak wystąpi podczas tegorocznej edycji Young Arts Festival. Mieszkańcy Krosna i okolic będą mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć jego nowy projekt „UrbSymphony” oraz porozmawiać z nim podczas spotkania, które zostało zaplanowane na piątkowy wieczór (12.07 godz. 20:30) w hangarze (ul. Żwirki i Wigury 9).

Występ Michała Urbaniaka będzie finałowym koncertem piątego dnia festiwalu. Odbędzie się w niedzielę 14. lipca o godzinie 20:00 w Hangarze (Żwirki i Wigury 9). Podczas występu w projekcie „*UrbSymphony” będzie można usłyszeć nie tylko wybitnego skrzypka jazzowego wraz z jego zespołem, ale także towarzyszącą im Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej pod batutą maestro Marka Mosia.

„UrbSymphony” to rewolucyjny projekt łączący brzmienie pełniej orkiestry symfonicznej z improwizacjami lidera oraz współczesnymi brzmieniami kreowanymi przez jego zespół. W „UrbSymphony” słychać elementy wielu gatunków muzyki (tak wydawało by się odległych): jazzu, folku i hip-hopu. Urbaniak połączył charakter i brzmienie polskiej muzyki ludowej (np. energetykę tańców oberka i mazurka) ze współczesnym drivem i groovem jazzowym. Repertuar złożony jest z kompozycji, w których przenikają elementy nowojorskiego jazzu, rapu z polską muzyką ludową i cytatami m.in. twórczości Karola Szymanowskiego.

Michał Urbaniak to jeden z najsłynniejszych polskich muzyków jazzowych. Gra na skrzypcach i saksofonie, jest kompozytorem i aranżerem jazzowym. Nagrywał albumy z największymi gwiazdami światowego jazzu, m.in. Milesem Davisem, George’em Bensonem i Herbie Hancockiem. Jest też autorem muzyki filmowej, m.in. do filmów “Długu” Krzysztofa Krauzego i “Edenu” Andrzeja Czeczota.

inf. prasowa