Spotkanie z Patrycją Dołowy – autorką książki „Wrócę, gdy będziesz spała”…

Spotkanie z Patrycją Dołowy – autorką książki „Wrócę, gdy będziesz spała” odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, 27 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Patrycja Dołowy – to pisarka, artystka multimedialna, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Fotografii Artystycznej Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu. Od lat zajmuje się problematyką tożsamości i pamięci. W swojej pracy bazuje na historii mówionej i świadectwach. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Prace i teksty publikuje w prasie, w pismach artystycznych i kulturalnych. Autorka bloga „Widoczki: Pamięć miasta/Pamięć ciała”.

Jej najnowsza książka „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu” jest pięknym świadectwem miłości w czasach zagłady (…) Książka Patrycji Dołowy to prawdziwy majstersztyk. Autorka, stosując formę rozmowy, przedstawia losy dzieci, które przeżyły Holocaust. Niezwykle trudna tematyka, z którą musi zmierzyć się pisarka, przepełniona jest równocześnie miłością oraz żalem, rozgoryczeniem, smutkiem” – pisze jedna z recenzentek.