Święto Konstytucji 3 Maja w Krośnie

Tradycyjnie obchody 3 maja rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną przez księży z krośnieńskich parafii o godz. 9.00 w Bazylice Kolegiackiej. Po mszy w imieniu mieszkańców władze samorządowe miasta Krosna złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą twórców Konstytucji 3 Maja. Tablica znajduje się na Murze Pamięci na dziedzińcu Bazyliki. Tradycyjnie w tym dniu zaplanowano również imprezy sportowe i kulturalne.

W tym roku obchodzić będziemy 232. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, a rocznica jej uchwalenia to niewątpliwie jedno z najważniejszych polskich świąt.

Zachęcamy również do symbolicznego włączenia się w obchody poprzez wywieszenie flag narodowych. Dekoracja domów czy miejsc pracy biało-czerwonymi flagami będzie znakiem pamięci o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonym 2 maja. Pokażmy, że świętujemy razem!

UM Krosna