Szymon Hołownia przyjechał do Rzeszowa wesprzeć Konrada Fijołka

W programie Konrada Fijołka są te same rzeczy co w naszym „Zielonym Szlaku”- zaznaczał podczas konferencji prasowej w Rzeszowie prezes stowarzyszenia Polska 2050 i założyciel partii Polska 2050, Szymon Hołownia. –To troska o renaturalizację cieków wodnych, rzek które płyną przez Rzeszów. To zadbanie o to by nie było tu „betonozy”. Żeby wszystkie tereny które nam służą miały dużo zieleni, bo jest nam wszystkim tak bardzo potrzebna. I to nie jest tylko kwestia estetyki, ale naszego komfortu, to jest kwestia troski o klimat, to jest kwestia zmniejszania zanieczyszczeń powietrza i wielu innych elementów. Są tam bardzo nowatorskie rzeczy – powiedział Hołownia.

-Mądrzy ludzie mówią, że tę ziemię pożyczamy na chwilę od naszych dzieci i to im musimy ją zwrócić w jak najlepszym stanie- powiedział kandydat na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek. -Uczynimy Rzeszów zielonym. Skwer, las, park będzie dostępny dla każdego lną instalację, która pozwala ograniczyć zużycie wody pitnej nawet o 1/3. Pozwalając na to aby woda odzyskiwana z wanien z umywalek, mogła służyć do spłukiwania toalet.

Już 4 lata temu zorganizowałem w Parku Papieskim sadzenie drzew i teraz będziemy to kontynuować. Zapraszam Mieszańców Rzeszowa, 2 maja do dalszego sadzenia drzew w Parku Papieskim. Przyjdźcie!- dodał.

To co zrobimy, to będzie na pokolenia a nie na kadencję– podkreślił Szymon Hołownia. -Jak posadzimy drzewo, to w jego cieniu będą siedzieli ludzie za 20 lat.

Fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa