TANIEC, TANIEC, TANIEC

4 września 2019, godzina 18.00

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ koncertem „Taniec, taniec, taniec” rozpoczyna sezon artystyczny 2019/2020.

19 lat pracy zespołu to lata ćwiczeń, setki godzin spędzone w salach prób przed każdym z wydarzeń tanecznych, setki zrealizowanych pomysłów i przygotowanych choreografii, koncerty tańca na krośnieńskich scenach i na scenach całej Polski, wielkie powroty i gościnne występy, odwaga stawania twarzą w twarz z publicznością i wielka pasja, jaką jest taniec.
Nie bez powodu w tytule koncertu słowo „taniec” pojawia się trzy razy. Jak mówią członkowie zespołu, pierwszy „taniec” to ten, który widzi publiczność na scenie – premierowe choreografie, znane już układy i takie, które zobaczyć będzie można tylko ten jeden raz, to również ciężka praca, przygotowania i wszystko to, co dzieje się za kulisami. Drugi „taniec” dotyczy tych, którzy z zespołem zdążyli się już pożegnać, a mimo to wracają do domu kultury jako profesjonalni tancerze, ciesząc publiczność swoimi gościnnymi występami, natomiast instruktorów wzruszając chęcią powrotu do Krosna. Trzeci „taniec” to publiczność – obserwatorzy i miłośnicy tańca współczesnego, wśród których znajdują się bliscy i wspierający taneczne działania oraz przyszli członkowie zespołu.
Autorami prezentowanych podczas koncertu układów są Sabina Wójcik-Grygolec (instruktor zespołu), członkowie zespołu oraz goście wydarzenia.