Teatr s.tr.a.c.h. zaprasza na bezpłatne wykłady!

„Emerytura = Kultura” to projekt edukacyjno-kulturalny, organizowany przez Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. i skierowany do osób w wieku emerytalnym. Akcja, która skutecznie udowadnia, że na rozwój osobisty, odkrycie nowych pasji, a także aktywny udział w życiu społecznym oraz ciekawych i kreatywnych wydarzeniach kulturalnych nigdy nie jest za późno. Poprzednie edycje projektu, oferujące m.in. uczestnictwo w spektaklach scenicznych czy spotkaniach z artystami, cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym odbiorem ze strony mieszkańców Krosna i nie tylko.

Tym razem organizatorzy zapraszają osoby w wieku senioralnym na bezpłatne, różnotematyczne spotkania, realizowane w formie wykładów i warsztatów. Ich uczestnicy będą mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także dowiedzą się, w jaki sposób mogą zadbać o kondycję głosu, funkcję oddechową oraz sprawność komunikacji. Zaplanowane wydarzenia dadzą szansę na wspólną podróż po rozmaitych, literackich czy filmowych wizjach Podkarpacia, bliższe poznanie odkryć wybitnego badacza polskiego romantyzmu, Stanisława Pigonia, a nawet – na otrzymanie jednej z publikacji książkowych, nadesłanych przez wydawnictwa biorące udział w tegorocznej edycji akcji „Emerytura = Kultura”.

„Emerytura = Kultura” 2021 – terminy wydarzeń:

  • Podkarpackie natchnienia – obrazy Podkarpacia w różnych tekstach kultury – wykład edukacyjno-kulturalny – 8 sierpnia 2021, godz. 15:00,
    Profilaktyka logopedyczna po 60. roku życia – wykład oraz warsztaty – 21 sierpnia 2021, godz. 17:00, – Pierwsza pomoc dla Seniora – warsztaty edukacyjno-medyczne – 4 i 5 września 2021, godz. 16:00,
    Rodem z Podkarpacia – Stanisław Pigoń – wykład edukacyjno-kulturalny –11 września 2021, godz. 12:00.

Zaplanowane wydarzenia odbędą się w sali wykładowej Biura Wystaw Artystycznych (ul. Portiusa 4, Krosno).

Wstęp na wszystkie spotkania, realizowane w ramach projektu „Emerytura = Kultura”, jest bezpłatny. Aby wziąć udział w danym wydarzeniu, należy skontaktować się w tej sprawie telefonicznie pod numerem 535 243 796 lub wysłać wiadomość e-mail na adres: teatrstrach@gmail.com (z dopiskiem „wykład dla seniorów”).

Liczba miejsc dla uczestników każdego z wydarzeń ograniczona. O udziale w spotkaniach decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Teatr s.tr.a.c.h. i akcji „Emerytura = Kultura” można znaleźć tutaj:

– strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/416532416456519?ref=newsfeed
– profil główny organizatorów na Facebooku: https://www.facebook.com/nocneteatraliastrachy
– strona internetowa organizatorów: http://nocneteatralia.pl/

Projekt „Emerytura = Kultura” został zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

Źródło: Teatr s.tr.a.c.h.